Motylki - dzieci 6-letnie

Nauczyciele: Agnieszka Barszczewska, Joanna Gałązka
Grupy » Motylki

Tematy miesiąca Motylki - WRZESIEŃ 2024

Wydarzenia w których ostatnio uczestniczyliśmy
  • Spacer do lasu

Korzystając z pięknej jesiennej pogody 17 października w piątek dzieci z grupy Motylki i Biedronki wybrały się  na spacer do pobliskiego lasu. Poznawaliśmy przyrodę patrząc, słuchając i dotkając. Dzieci oglądały różne okazy przyrodnicze ( liście, korę drzew, rośliny, mchy ). Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic, Słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrodniczych zbierały " skarby", które pani Jesień zostawiła w lesie.

• Budżet Obywatelski

Głosowanie na projekty do Budżetu Obywatelskiego Miasta Mińsk Mazowiecki odbywa się w dniach 12 października - 3 listopada 2024r. Zagłosuj i pomóż Nam stworzyć sensoryczny plac zabaw, na którym wszyskie dzieci będą mogły spędzić niesamowite chwile przepełnione zabawą na świeżym powietrzu.

• Spektakl teatralny

W dniu 8 października w naszym przedszkolu gościł Zespół Studia Teatralnego Arena. Dzieci obejrzały spektakl pod tytułem "Kozucha kłamczucha".

• Dzień Przedszkolaka

Tegoroczny Dzień Przedszkolaka świętowaliśmy w wyjątkowy sposób - łącząc go z jesiennym pokazem mody. Dzieci z każdej grupy dumnie paradowały w swoich fantastycznych strojach, uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych i prezentowały się przed publicznością w prawdziwie jesiennym stylu. To był dzień pełen energii, wspólnej radości i dobrej zabawy. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i pomysłowość w tworzeniu kreacji. Wszystkie były wspaniałe!

• Europejski Dzień Sportu Szkolnego

Nasze przedszkole wzięło dziś udział w obchodach  Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego #ESSD2024- ogólnoeuropejskiej inicjatywy promującej aktywność fizyczną i zdrowy styl życia wśród dzieci. Cała społeczność przedszkolna „wskoczyła” w dresy i dobrze się bawiła.

Zmagania sportowe rozpoczęliśmy od wspólnej rozgrzewki. Na małych sportowców czekał tor przeszkód, przeciąganie liny oraz rzuty do celu. Nie mogło zabraknąć międzygrupowych rozgrywek piłkarskich. Doping  cheerleaderek przyniósł efekt w postaci 10 goli. Nasze najmłodsze dzieci z grupy Krasnale, odważnie pokonywały swoje pierwsze tory przeszkód, ćwiczyły równowagę i zdobywały punkty trafiając do celu.

Wszystkie przedszkolaki  miały  okazję wykazać się w ulubionych aktywnościach sportowych, a na mecie na każdego czekał złoty medal.

Fotorelacja z tego wyjątkowego dnia w linku: http://www.przedszkole1mm.pl/ccms/galeria.php?mode=edit&id=1978

#BeActive  #ESSDPoland #RuchowyPlanLekcji PFRON-Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

• Przedstawienie teatralne

W piątek 27 września przedszkolaki z grup Motylki, Zuchy oraz Pszczółki wybrały się do Miejskiej Szkoły Artystycznej na przedstawienie teatralne pt. "Rumcajs"