Kuchnia "od kuchni"

11-05-2022
Aktualności » Kuchnia "od kuchni"

Kuchnia "od kuchni"

Poznaliśmy zawód kucharz i zobaczyliśmy naszą przestronną, przedszkolną kuchnię"od kuchni". Naszym przewodnikiem po jej zakamarkach była przemiła pani Bogusia, która na co dzień przygotowuje z innymi, posiłki dla wszystkich przedszkolaków. Czterolatki obejrzały wielkie garnki, patelnie, lodówkę, zlewozmywaki, kuchenne akcesoria i gigantyczny robot i mikser oraz gofrownicę. Mieliśmy też okazję posłuchać jak pracuje na "czysto" robot i obieraczka do ziemniaków. Urządzenie do wyparzania jajek i kuchenna waga też wzbudziły naszą uwagę. Zważyliśmy banany a Mikołaj sprawdził czy wystarczy buraków na jutrzejszy obiadek. Porównalismy też dużą i małą miskę do surówek a pani intendentka zebrała nasze kulinarne marzenia oraz powiedziała co należy zjadać, żeby być zdrowym. Dziękujemy za Waszą pracę oraz za niecodzienne i ciekawe spotkanie w KUCHNI.