Akacjowy zakątek- wycieczka

12-10-2021
Aktualności » Akacjowy zakątek- wycieczka

Akacjowy zakątek- wycieczka

Jest takie piękne miejsce, całkiem niedaleko nas, gdzie można bawić się do woli na świeżym powietrzu i spotkać niezwykłe zwierzęta. W "Akacjowym zakątku" atrakcji dla dzieci jest wiele a wszystkie idealnie dobrane do wieku i zainteresowań. Po miłym powitaniu domowym ciastem i sokiem dzieci zostały podzielone na małe zespoły i wyruszyły na spotkanie z przygodą w wiejskiej zagrodzie. Poznaliśmy domowe zwierzaki i ich zwyczaje: króliki, kury i kozy. Podziwialiśmy rodzinkę danieli i trzymaliśmy ich poroże. Udało sie każdemu wydoić krówkę/ sztuczną? i przejechac na wozie z sianem po leśnych bezdrożach. Każdy wyprał coś na bali i tarze oraz strzelał z łuku. Nie lada wyzwaniem było szatkowanie kapusty i kiszenie jej. Niezwykle atrakcyjne i terapetyczne było spotkanie z bardzo łagodnym alpakami. Każde dziecko karmiło je marchewkami, głaskało, czesało i przytulało lub prowadziło na spacer. bawiliśmy się też na gigantycznym placu zabaw i wyklejaliśmy obrazek z alpaką jej wełną pozyskaną przy strzyżeniu. Po wszystkich zabawach każdy szybko schrupał kiełbaskę z ogniska i pomachał milusińskim alpakom. Wszystkie dzieci były bardzo szczęśliwe i radosne a i pogoda tego dnia miło nas zaskoczyła, choć poranek tego zupełnie nie zapowiadał. Do zobaczenia innym razem przedszkolaki i na innej wycieczce: Wasi opiekunowie.

Galeria - zobacz wszystkie nasze zdjęcia

licznik odwiedzin: 600079 online: 001