Zuchy - czerwiec 2017

1. Z końca świata czy zza ściany, to przyjaciel nasz kochany
  2. Coś się skrada, coś szeleści, dżungla sto tajemnic mieści
  3. Podróżować każdy może: na rowerze, na motorze
  4. Góry, morze, wieś, jezioro, gdzie rodzice nas zabiorą?

ZAMIERZENIA DYDAKTYCZNE

• Kształtowanie świadomej przynależności do narodu i kraju.
  •  Przygotowanie do zgodnego współżycia w Europie i świecie, kształtowanie tolerancji wobec ludzi innych ras i kultur.
  • Rozwijanie orientacji przestrzennej, posługiwanie się nazwami kierunków.
  • Odczytywanie symboli na mapie i globusie.
  • Umożliwienie dzieciom zdobywania wiadomości na temat zwierząt żyjących w dżungli.
  • Rozwijanie zdolności liczenia, dodawania i odejmowania oraz grupowania elementów (określanie liczby elementów w zbiorze, rozumienie pojęcia „równoliczny”).
  •  Ćwiczenie spostrzegawczości, pamięci i wrażliwości słuchowej.
  • Umożliwienie zdobywania wiedzy na temat pojazdów i różnych sposobów podróżowania.
  •  Rozwijanie mowy przez ćwiczenia artykulacyjne.
  • Wdrażanie dzieci do odpowiedzialnej, zgodnej pracy w zespołach i całej grupie.
  • Rozwijanie umiejętności wychwytywania powtarzających się regularności, i uzupełniania i kontynuowania rytmów.
  •  Rozwijanie spostrzegawczości i pamięci wzrokowej.
  • Zapoznanie dzieci z krajobrazami charakterystycznymi dla różnych regionów Polski.
  • Doskonalenie umiejętności wyrażania myśli w formie zdań (poprawnych składniowo, logicznie i gramatycznie).
  • Uświadomienie konieczności objęcia ochroną niektórych gatunków roślin i zwierząt.
  • Rozwijanie umiejętności wyrażania emocji w sposób akceptowany społecznie.