Zuchy

Dzieci 4-letnie.

Nauczycielki:

Patriotycznie i wzruszająco

W listopadzie odbyła się u nas niecodzienna i wzruszająca uroczystość z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości Polski. Obecni byli sami zacni goście: burmistrz miasta Marcin Jakubowski, Andrzej Partyka z MZM, kierownik bibioteki miejskiej, zarząd rady rodziców, rodzice i nauczyciele. Nasze pięciolatki dumnie i z przejęciem recytowały najpiekniejsze wiersze o Polsce i śpiewały żołnierskie piosenki. Zobaczyliśmy niezwykły taniec z szarfami symbolizujący budzącą sie wolność i Polskę oraz narodowy taniec polonez.

"Nasza Niepodległa"koncert na trąbkę

Trąbka to najbardziej popularny instrument dęty blaszany. Przedszkolaki poznały jej budowę i brzmienie na koncercie Nasza Niepodległa. Wysłuchaliśmy, jak można zagrać na niej sygnały wojskowe i jak pięknie brzmi przy akompaniamencie pianina. Oto utwory zagrane dla dzieci: Bogurodzica/ najstarsza polska pieśń religijna i utwór pełniący rolę hymnu Polski/, H. Purcell" Dźwięki trąbki", "Krakowiak kosynierów"," Hej strzelcy wraz","Warszawianka"/ pieśń/ marsz"Mały rekrut", M.K.Ogiński polonez "Pożegnanie ojczyzny".

Barwy ojczyste

Tuż przed świętem Odzyskania Niepodległości wszystkie grupy włączyły się w tworzenie prac plastycznych. Wykonaliśmy kotyliony, godło, biało- czerwone kwiaty oraz flagi. Rysowaliśmy swoje rodziny i skałdaliśmy puzzle o Polsce. W naszych salach każde dziecko ma stały dostęp do albumów, zdjęć, legend, ilustracji i mapy Polski. Kąciki patriotyczne nabierają uroku dzięki wspólnym staraniom dzieci, rodziców i nauczycieli.

Kto ty jesteś? Teatr Arena z Białegostosku

Młodzi i zdolni aktorzy Teatru Arena z Białegostoku przybliżli dzieciom słowa POLSKA i patriotyzm. Usyszeliśmy piękny wiersz Norwida "Do kraju tego"i Wł. Bełzy "Katechizm polskiego dziecka". Zaśpiewaliśmy Mazurek Dąbrowskiego i szukaliśmy polskich krain, miast i rzek. Pojawił się też Smok Wawelski, który szukał czegoś do jedzenia...Niektórzy uwierzyli w tę legendę i naprawdę się bali...a smok w tym czasie posilił się owcą. Poznaliśmy też kroki polskiego tańca narodowego -poloneza.

Drzewo genealogiczne

Właśnie ruszyła prezentacja naszych rodzinnnych prac i poszukiwań: Drzewo Genealogiczne. Wszystkie wykonano ręcznie i z wielkim zaangażowaniem a niektóre sięgnęły aż do piątego pokolenia. Dzieci są z nich bardzo dumne a niektóre potrafią nazywać swoich najbliższych z imienia i nazwiska. Zachęcamy jeszcze naszych rodziców do stworzenia choćby tylko dla zabawy prostego drzewa genealogicznego swojej rodziny...Czekamy i zapraszamy do zabawy z historią i z pytaniem "Skąd nasz ród?"

Jaś wędrowniczek- bajka Teatr Parandyk

Pluszowy miś, imieniem Jaś, opuszcza polskie Tatry by poznawać Polskę i Europę. Pomaga mu przyjazna wróżka,opowiadając ciekawostki o miastach, zwyczajach i kulturze innych ludzi. Z czasem miś rozumie, że największy skarb czeka na niego w Polsce.

Życzenia

Z  okazji Dnia Edukacji Narodowej składam wszystkim pracownikom serdeczne życzenia, wielu sukcesów zawodowych, spelnienia obranego celu oraz tego,aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania.

Życzy Dyrektor Anna Perzanowska

OGŁOSZENIE

W dniu 16.10.2018 r. od godz. 9.00 będą dzieciom robione zdjęcia indywidualne  w formie albumu pt "Leśna przygoda". Koszt kompletu wynosi około 40 zł.

Poznajemy nasze miasto

Tegoroczna jesień zachwyca nas ciepłem i słońcem dlatego chętnie wybieramy się na spacer, by poznawać nasze miasto. Dla niektórych z dzieci to cenne doświadczenie bo oprócz zachwytu nad pięknem miasta mogły skosztować marszruty na własnych nogach. Zobaczyliśmy dziś najnowszą i centralną część miasta z mińskim urzędem i kompleksem nowoczesnych przeszkolnonych budynków oraz budynek zabytkowej poczty przy ulicy Warszawszkiej. Spacerowaliśmy po dziedzińcu MDK i słuchaliśmy pluskania fonntanny.

Bajki o poranku z Hani mamą

Nasze przedszkolaki lubią słuchać bajek. Czesto przynoszą je z domu lub z biblioteki. Nasi rodzice wiedzą o tym i odwiedzają nas, by poczytać dzieciakom. Cieszy nas ich odwaga, zaangażowanie i te piękne, wspólnie spędzone chwile z bajką. Dziękujemy mamie Hani za poranną porcję literatury z domowej półeczki.

Subscribe to Zuchy