Zuchy

Zuchy

Dzieci 4-letnie.

Nauczycielki: p. Anna Dąbrowska, p. Katarzyna Kałko

"Obrazki z wystawy"- poznajemy waltornię

Spotkania z muzyką są niezwykle cenne i ważne w wychowaniu małego dziecka, dlatego często słuchamy klasyki. Na naszym pierwszym tegorocznym koncercie poznaliśmy waltornię. Jest to instrument dęty blaszany inaczej zwany "róg". Wysłuchaliśmy utorów: W.A. Mozart Koncert D-dur cz.III na waltornię, Koncert Es-dur cz. II i III na waltornię. Potem usłyszeliśmy utwor na fortepian i róg M.Musorgskiego "Promenada" oraz "Stary zamek","Taniec kurcząt" i "Targowisko" tegoż samego kompozytora a także "Preliudium  Des- dur /deszczowe/Chopina.

Zabawy integracyjne

Spotkaliśmy się z naszymi maluszkami i ich rodzicami, by wspólnie bawić się i poznawać. Jak zwykle, przy takich okazjach, sprawdziły się zabawy z piosenką, ruchem i w kole wiązanym. Nasze przedszkolaki to niezwykłe dzieci. Cechuje je radość, spontaniczność, ruchliwość i ciekawość świata. Nasze maluszki bawiły się wesoło, pląsały, rysowały a także zjadły swój pierwszy podwieczorek. Sadząc po minach...smakowało im...To był też dobry czas na wymianę myśli z dorosłymi oraz poznanie pracy przedszkola. To popołudnie z pewnością zaliczymy do udanych.

Zebranie z rodzicami

W dniu 12.09.2017 ogodz. 17.00 odbędzie sie zebranie z rodzicami dzieci uczęszczajacymi do naszego przedszkola. Omawiane będą sprawy organizacyjne w nowym roku szkolnym 2017/2018.

Serdeczne zapraszamy wszystkich rodziców.

Witam wszystkie dzieci i rodziców, informuję wszystkich

Rozpoczęcie Roku Przedszkolnego odbędzie  się  1 września 2017 Serdecznie zapraszam.

Dyrektor Anna Perzanowska

Wyprawka dziecka na rok szkolny 2017/2018

WYPRAWKA DLA DZIECI

NA ROK SZKOLNY 2017/2018

W POSZCZEGÓLNYCH GRUPACH:

Życzenia

Życzę wszystkim dzieciom , rodzicom i pracownikom przedszkola udanych słonecznych wakacji.Nabierajcie sił  przeżyjcie ciekawą przygodę i wracajcie do Naszego Przedszkola

Pozdrawiam Dyrektor Anna Perzanowska

OGŁOSZENIE

Spotkanie integracyjne dzieci ,ktore bedą uczęszczały do naszego przedszkola od 1 września 2017 roku zapraszamy z  jednym rodzicem i kapciami 30 sierpnia o godzinie 15.00. Do zobaczenia!!!

Wielkanocne tradycje

Tradycyjnie i na ludowo wystąpiliśmy przed wszystkimi dziećmi i zaproszonymi gośćmi z okazji Świąt Wielkanocnych. Przybliżyliśmy tradycyjne polskie zwyczaje zdobienia i dzielenia się jajkiem, śmigusowe zabawy i symbole nieodłącznie związane ze świątami. Nasze występy rozpoczęliśmy przepięknym wierszem o Polsce i dzieciństwie, w którym wszystko zaczynamy poznawać...Zaprezentowliśmy bardzo melodyjne i wesołe piosenki świąteczne i ludowe tańce z Mazowsza.Potem składaliśmy sobie życzenia, dzieliliśmy się jajkiem i zajdaliśmy się przysmakami ze świątecznego stołu.

Świąteczny kiermasz

Tuż przed świętami otworzyliśmy nasz pierwszy, kolorowy i wiosenny kiermasz. Jego pomysłodawcą i inicjatorem była nasza pani Anna Książak. Wszyscy z wielką radością przystąpiliśmy do działania, by wspólnie dążyć do jednego celu...Fundusze zebrane podczas kiermaszu przeznaczymy na zakup sprzętu sportowego dla naszych dzieci. Dziękujemy wszystkim za wsparcie i udział.

Nasze sukcesy

Wzięliśmy udział w konkursie miejskim organizowanym przez Przedszkole Miejskie Nr 3 "Bezpieczne Ferie".Naszą placówkę reprezentowały Ania i Julia Mościckie, Iza Selder oraz Oliwka Książak, która zajęła wyróżnienie za pracę przestrzenną. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Subscribe to Zuchy