Pszczółki

Nauczycielki: mgr Irena wielgo-Kulbacka, mgr Urszula Kołodziejska

BEZPŁATNE SZKOLENIE DLA RODZICÓW

Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki Marcin Jakubowski zaprasza

na pierwsze bezpłatne szkolenie z cyklu

„Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województwa mazowieckiego”.

Tytuł modułu: „Rodzic w internecie”.

25-26.03.2019 r. 9.00-17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mińsku Mazowieckim, ul. Piłsudskiego 1a

Mobilne planetarium

Wkroczyliśmy do strefy wiedzy o kosmosie i odbyliśmy niepowtarzalną przygodę. W mobilnym planetarium dzieci obejrzały projekcję filmu pt." Ukłąd Słoneczny". Wielka kapsuła była dla wielu dzieci dużym przeżyciem i z pewnością wzudziła dużo emocji...Wróciliśmy z kosmicznej podróży cali i zdrowi a i bogatsi o nowe doświadczenia. Dziękujemy w tym miejscu tacie Oliwki z grupy Zuchy za tę niepowtarzalną przygodę w mobilnym planetarium.

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLI MIEJSKICH

W dniach od 11 marca od godziny 8.00 do 22 marca 2019 roku do godziny 15.00

będą przyjmowane w sekretariacie przedszkola

wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola

wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata

Zabawy naszych dziadków- zajęcie otwarte

Nasze czterolatki poznały zabawy swoich dziadków. Ekspertem w tej dziedzinie była babcia Ali, przesympatyczna i młoda duchem p. Ewa Buśko. Dzieci obejrzały czarno-białe fotografie i wysłuchały opowieści o zabawach ze skakanką- pikrofonem, rowerowych wyprawach, podwórkowych gonitwach i domowych pupilach. Same spróbowały gry w kapsle i w gumę oraz przypomniały sobie zabawę w tzw. "Chłoka"i w szczura. Potem rysowały po śladzie w rytm wierszyka oraz same komponowały mini- kanapki z konfiturą i dźemem z babcinej spiżarni.

Platforma dla Rodziców 4parents.pl

OD 1 MARCA URUCHAMIAMY W NASZYM PRZEDSZKOLU

PLATFORMĘ DLA RODZICÓW 4parents.pl

STRONA DO LOGOWANIA: https://pm1minsk.4parents.pl/

APLIKACJA DO POBRANIA NA TELEFON: https://4parents.pl/

Jeśli nie dotarła do Państwa wiadomość e-mail

Życzenia na siedem dni tygodnia...dla babci i dziadka

Życzeniami na siedem dni tygodnia, uczciliśmy Dzień Babci i Dziadka w grupie Pszczółki. Każdy dzień w naszym życiu jest inny lecz jest coś, co łączy wnuki i dziadków. Z pewnością jest to miłość, radość i nasz wspólny czas...Dodaliśmy do tego przepiękne wiersze polskich autorów i melodyjne utwory do śpiewu i tańca. Dzieci obdarowały swoich najmilszych seniorów rodu, laurkami i zakładkami do książek. Potem wspólnie zajadaliśmy przysmaki wtulając się w dobre ramiona babci i dziadka.

Karnawał 2019

W karnawale nasze przedszkolaki zawsze bawią się na balu. W tym roku powitał dzieci wesoły cyrk ze śmiesznym klaunem i rozgdaną papugą.Skoczne rytmy porwały wszystkich do wspólnej zabawy i tańca. Pląsaliśmy w parach w rytmie walczyka, w korowodach przy popularnych przebojach i solo prezentując swoje taneczne talenty. Maluszki ścigały się w bajkowych kapeluszach z piłką, czterolatki zamieniły się w pieski i goniły ile starczy tchu oraz składały zielonego węża. Pięciolatki miały cyrkową konkurencję: skok tygrysa przez ognistą obręcz oraz taniec wywijniec.

Sekret włoskiej pizzy

Sekretem włoskiej pizzy jest ciasto. Odkrył go przed nami szef kuchni polskiej i tata Oliwierka pan Piotr Jasonek. Wspólnymi siłami zagnietliśmy ciasto i utoczyliśmy pizzę. Każde dziecko wałkowało ile tchu, by potem smacznie zajadać swoją pierwszą pyszną włoską margheritę. To proste i popularne danie jest znane na całym świecie a i wśród naszych dzieci zyskało wielkie uznanie. Dodajmy, że oprócz ciasta użyliśmy samych zdrowych składników: pomidory, świeża bazylia i ser. Szef kuchni okazał się też niezwykle ujmującym człowiekiem i ojcem.

Miś i błyszczące okruszynki

U naszego Misia błyszczące okruszynki...i czarne oczka i grube futro...Tak zaczęła się nasza zabawa plastyczna, której głównym celem był efekt oraz pożyteczne i artystyczne przeżycie, ot, taka "sztuka dla sztuki". Miś, dodajmy ucieszyl każdego twórcę a błyszczące okruszynki papieru nie przepadły w paszczy "Pana Śmietnika".

Subscribe to Pszczółki