Pszczółki

Dzieci 4  letnie

Nauczycielki: mgr Anna Górecka, mgr Anna Książak

Muzyka zegarów- poznajemy fagot

Dzieciom też należy się dobra muzyka...Poznaliśmy zatem instrument dęty drewniany-fagot i nowe utwory. Oto nasz reperetuar: Fagot A.Vivaldi Koncert d-moll cz.IZ.Nowocki "Taniec robota", F.Burgmuller "Tarantela"oraz Fortepian D.Scarlatti Sonata C-dur, St. Moniuszko "Kurant", L.v Beethoven Menuet G-dur, L.Daquin "Kukułka", oraz piosenki śpiewane Pan Wahadło, Kogucik, Mój budik. Nasi wspaniali wykonawcy i muzycy to Bernard Łasecki- fagot, Małgorzata Gruca- fortepian, Agnieszka Kowalska- prelekcja i śpiew.

Teatrzyki dla dzieci

15.11.2017 o godzinie 9.30 dzieci z grup Krasnale i Pszczółki obejrzą sztukę teatralną pt  "Koziolek Matołek" w kinie Muza.

17.11.2017 o gozinie 13.00 dzieci z grup Zuchy, Motylki,  Biedronki obejrzą bajke muzyczną pt  "Pan Tenorek- błękitny balonik" w kinie Muza.Serdecznie zapraszamy nasze dzieci.

Program edukacyjny "Mamo, tato, wolę wodę!"

Nasze przedszkole bierze udział w kolejnej,

już 10. edycji programu edukacyjnego

MAMO, TATO, WOLĘ WODĘ!,

którego celem jest promowanie

zdrowych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych

oraz kształtowanie postawy proekologicznej.

Mobilne Planetarium

Oto nasze przedszkolaki w mobilnym planetrium.Pędzimy w niepowtarzalną podróż, w kosmos i podziwiamy Wszechświat. Poznajemy planety, gwiazdy i konstelacje oraz mitologiczne postacie ukryte na niebie... Planetarium to także nowoczesne narzędzie edukacji ułatwiające dzieciom rozumienie zjawisk astronomicznych. To wspaniała i ciekawa zabawa dostarczająca naszym dzieciom niezapomnianych wrażeń.

Maluszki posprzątały Świat

Dzieci z naszego przedszkola każdego roku włączają się w międzynarodową akcję "Sprzątanie Świata", by w ten sposób promować nieśmiecenie i uczyć się szacunku dla środowiska. Maluszki i starszaki szukały zanieczyszczeń w ogródku i wśród klombów. Na naszym terenie jest zawsze bardzo czysto więc zbieraliśmy też listki, patyczki i piórka. "Pan Śmietniczka" pękał w szwach i zachęcał do szukania...Potem słuchaliśmy piosenek o tematyce czystość i środowisko a także czytaliśmy bajki o tym jak Miś Uszatek i przyjaciele poradzili sobie z papierkami.

Życzenia

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej ,skladam wszystkim nauczycielom pracownikom administracji i obslugi, samych sukcesów w pracy zawodowej i życiu osobistym, radości z wykonywanej pracy.

"Kiedy dziecko się śmieje, śmieje się cały świat" Janusz Korczak

Dyrektor Anna Perzanowska

Ogłoszenie

Zapraszamy wszystkie dzieci 20.10.2017 r. o godz. 9.00 na pokaz nieba w czterech porach roku. W naszym przedszkolu w tym dniu gościmy Mobilne Planetarium- pracowników Politechniki Warszawskiej

"Obrazki z wystawy"- poznajemy waltornię

Spotkania z muzyką są niezwykle cenne i ważne w wychowaniu małego dziecka, dlatego często słuchamy klasyki. Na naszym pierwszym tegorocznym koncercie poznaliśmy waltornię. Jest to instrument dęty blaszany inaczej zwany "róg". Wysłuchaliśmy utorów: W.A. Mozart Koncert D-dur cz.III na waltornię, Koncert Es-dur cz. II i III na waltornię. Potem usłyszeliśmy utwor na fortepian i róg M.Musorgskiego "Promenada" oraz "Stary zamek","Taniec kurcząt" i "Targowisko" tegoż samego kompozytora a także "Preliudium  Des- dur /deszczowe/Chopina.

Zabawy integracyjne

Spotkaliśmy się z naszymi maluszkami i ich rodzicami, by wspólnie bawić się i poznawać. Jak zwykle, przy takich okazjach, sprawdziły się zabawy z piosenką, ruchem i w kole wiązanym. Nasze przedszkolaki to niezwykłe dzieci. Cechuje je radość, spontaniczność, ruchliwość i ciekawość świata. Nasze maluszki bawiły się wesoło, pląsały, rysowały a także zjadły swój pierwszy podwieczorek. Sadząc po minach...smakowało im...To był też dobry czas na wymianę myśli z dorosłymi oraz poznanie pracy przedszkola. To popołudnie z pewnością zaliczymy do udanych.

Zebranie z rodzicami

W dniu 12.09.2017 ogodz. 17.00 odbędzie sie zebranie z rodzicami dzieci uczęszczajacymi do naszego przedszkola. Omawiane będą sprawy organizacyjne w nowym roku szkolnym 2017/2018.

Serdeczne zapraszamy wszystkich rodziców.

Subscribe to Pszczółki