Krasnale

Grupa Krasnale

Krasnale

Dzieci 3-letnie.

Nauczycielki: p. Katarzyna Kałko, p. Anna Książak, p. Edyta Chrzanowska, p. Anna Perzanowska

"Obrazki z wystawy"- poznajemy waltornię

Spotkania z muzyką są niezwykle cenne i ważne w wychowaniu małego dziecka, dlatego często słuchamy klasyki. Na naszym pierwszym tegorocznym koncercie poznaliśmy waltornię. Jest to instrument dęty blaszany inaczej zwany "róg". Wysłuchaliśmy utorów: W.A. Mozart Koncert D-dur cz.III na waltornię, Koncert Es-dur cz. II i III na waltornię. Potem usłyszeliśmy utwor na fortepian i róg M.Musorgskiego "Promenada" oraz "Stary zamek","Taniec kurcząt" i "Targowisko" tegoż samego kompozytora a także "Preliudium  Des- dur /deszczowe/Chopina.

Kolorowe kredki i zabawa

Dotyczy grup: 

Kolorowe kredki czekały już na nas od dawna. Warto było rozpocząć z nimi igraszki i machać małą rączką w każdą stronę, bo w ten sposób stworzyliśmy obrazek na dużym formacie. Przy tej okazji rozmawailiśmy też o tym, jak należy bawić w przedszkolu, by wszystkim było tu przyjemnie i miło. Poznaliśmy zatem kolorowe kredki i zasady zgodnej zabawy przedszkolaka.

Pierwszy dzień w przedszkolu

Dotyczy grup: 

Pierwszy dzień w Krasnalkach upłynął miło, wesoło i zaskakująco. Niektórzy szybko wskoczyli do sali, bo przecież czekały misie, klocki i laleczki, i tylko nieliczni potrzebowali więcej czasu, by przekonać się, że przeszkolny dzien szybko mija, i jak to nazwał nasz Tymek..."mama wraca szybko jak torpeda". Byli też tacy śmiałkowie, którzy wyśpiewywali tego dnia piosenki, dzięcięce hity sprzed lat. Tego dnia byliśmy na podwórku, bawiliśmy się na karuzeli i wąchaliśmy kwiatki. Potem zjedliśmy zupkę ogórkową i pierogi z serem.

Zabawy integracyjne

Spotkaliśmy się z naszymi maluszkami i ich rodzicami, by wspólnie bawić się i poznawać. Jak zwykle, przy takich okazjach, sprawdziły się zabawy z piosenką, ruchem i w kole wiązanym. Nasze przedszkolaki to niezwykłe dzieci. Cechuje je radość, spontaniczność, ruchliwość i ciekawość świata. Nasze maluszki bawiły się wesoło, pląsały, rysowały a także zjadły swój pierwszy podwieczorek. Sadząc po minach...smakowało im...To był też dobry czas na wymianę myśli z dorosłymi oraz poznanie pracy przedszkola. To popołudnie z pewnością zaliczymy do udanych.

Zebranie z rodzicami

W dniu 12.09.2017 ogodz. 17.00 odbędzie sie zebranie z rodzicami dzieci uczęszczajacymi do naszego przedszkola. Omawiane będą sprawy organizacyjne w nowym roku szkolnym 2017/2018.

Serdeczne zapraszamy wszystkich rodziców.

Ogłoszenie

Witam wszystkie dzieci i rodziców, informuję wszystkich

Rozpoczęcie Roku Przedszkolnego odbędzie  się  1 września 2017 Serdecznie zapraszam.

Dyrektor Anna Perzanowska

Wyprawka dziecka na rok szkolny 2017/2018

WYPRAWKA DLA DZIECI

NA ROK SZKOLNY 2017/2018

W POSZCZEGÓLNYCH GRUPACH:

Życzenia

Życzę wszystkim dzieciom , rodzicom i pracownikom przedszkola udanych słonecznych wakacji.Nabierajcie sił  przeżyjcie ciekawą przygodę i wracajcie do Naszego Przedszkola

Pozdrawiam Dyrektor Anna Perzanowska

OGŁOSZENIE

Spotkanie integracyjne dzieci ,ktore bedą uczęszczały do naszego przedszkola od 1 września 2017 roku zapraszamy z  jednym rodzicem i kapciami 30 sierpnia o godzinie 15.00. Do zobaczenia!!!

Wielkanocne tradycje

Tradycyjnie i na ludowo wystąpiliśmy przed wszystkimi dziećmi i zaproszonymi gośćmi z okazji Świąt Wielkanocnych. Przybliżyliśmy tradycyjne polskie zwyczaje zdobienia i dzielenia się jajkiem, śmigusowe zabawy i symbole nieodłącznie związane ze świątami. Nasze występy rozpoczęliśmy przepięknym wierszem o Polsce i dzieciństwie, w którym wszystko zaczynamy poznawać...Zaprezentowliśmy bardzo melodyjne i wesołe piosenki świąteczne i ludowe tańce z Mazowsza.Potem składaliśmy sobie życzenia, dzieliliśmy się jajkiem i zajdaliśmy się przysmakami ze świątecznego stołu.

Strony

Subscribe to Krasnale