Krasnale

Grupa Krasnale

Krasnale

Dzieci 3-letnie.

Nauczycielki: mgr Edyta Chrzanowska, mgr Irena Wielgo-Kulbacka, mgr Natalia Adamiak ,                                           mgr Anna Perzanowska

ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

RADOSNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

ORAZ SZCZĘŚCIA W NADCHODZĄCYM

NOWYM ROKU

ŻYCZĄ

DYREKTOR, RADA PEDAGOGICZNA

Spotkanie z Mikołajem

Mikołajki kojarzą nam się zazwyczaj z wręczaniem drobnych prezentów i słodyczy. My dopełniamy ten zwyczaj zabawą, uśmiechem oraz odpowiednim czerwonym strojem i mikołajową czapką. W rolę Mikołaja wciela się tego dnia dyrekcja i trzeba przyznać, że robi to zawsze w sposób niezwykły i radosny. To także dobry czas, by nacieszyć się sobą i by popatrzeć raz jeszcze na radość w oczach dziecka.

Święto Pluszowego Misia

Święto Pluszowego Misia jest w naszym przedszkolu radosnym i ciepłym wydarzeniem, które na stałe wpisało się w tradycję przedszkola. Tego dnia przybywa do nas ponad setka najukochańszych pluszowych Misiów, by bawić się i świętować. Dzieci poznają krótką historię pierwszego, pluszowego niedźwiadka, rozwiązują zagadki, słuchają wierszy i tańczą do misiowych piosenek. W tym roku bawiliśmy zespołowo, w grupach i był to cudowny sposób na powstanie miłej i serdecznej atmosfery.

"Kto ty jesteś?" recytujemy wiersze o Polsce

W piękny i mądry sposób wypowiedzieliśmy się, recytując wiersze o Polsce. Zaprosiliśmy rodziców, by wspólnie, nasycić się poezją i budować naszą rzeczywistość. To artystyczne wydarzenie było też sposobem na prezentację dzięcięcych talentów, doskonalenie mowy ojczystej i poszerzenie wiedzy o ojczyźnie. Uczestnicy zaprezentowali m.in. wiersze: "Kto ty jesteś?"W. Bełza, "Piosenka o Wisle" H. Gorzechowska, "Kto, tam?"W. Chotomaska, "A jak ciebie kto zapyta"M. Konopnicka. Docenili nas rodzice i nauczyciel nie szczędząc ciepłych i wartościowych słów. Nasi koledzy bili nam gromkie brawa.

MZM: Polskie podróże architektoniczne w rysunku Chabrowskiego

Zajęcia muzealne odpowiadają na potrzebę realizacji treści zawartych w podstawie programowej i w naszej tegorocznej innowacji pedagogicznej. Dla trzylaków była to pierwsza wspólna wizyta w Muzeum Ziemi Mińskiej.Czterolatki są już stałymi bywalcami tegoż miejsca. Dzieci dowiedziały się czym jest muzeum i dlaczego warto tu bywać. Obejrzeliśmy prace mińskiego artysty Marka Chabrowskiego. Były to grafiki "Polskie podróże architektoniczne". Nasyciliśmy nasze oczy prawdziwą sztuką i otrzymaliśmy malowanki o naszym mieście.

"Nasza Niepodległa"koncert na trąbkę

Trąbka to najbardziej popularny instrument dęty blaszany. Przedszkolaki poznały jej budowę i brzmienie na koncercie Nasza Niepodległa. Wysłuchaliśmy, jak można zagrać na niej sygnały wojskowe i jak pięknie brzmi przy akompaniamencie pianina. Oto utwory zagrane dla dzieci: Bogurodzica/ najstarsza polska pieśń religijna i utwór pełniący rolę hymnu Polski/, H. Purcell" Dźwięki trąbki", "Krakowiak kosynierów"," Hej strzelcy wraz","Warszawianka"/ pieśń/ marsz"Mały rekrut", M.K.Ogiński polonez "Pożegnanie ojczyzny".

Barwy ojczyste

Tuż przed świętem Odzyskania Niepodległości wszystkie grupy włączyły się w tworzenie prac plastycznych. Wykonaliśmy kotyliony, godło, biało- czerwone kwiaty oraz flagi. Rysowaliśmy swoje rodziny i skałdaliśmy puzzle o Polsce. W naszych salach każde dziecko ma stały dostęp do albumów, zdjęć, legend, ilustracji i mapy Polski. Kąciki patriotyczne nabierają uroku dzięki wspólnym staraniom dzieci, rodziców i nauczycieli.

Poznajemy nasze miasto

Słońce właśnie wdrapywało się na wysoką toplę, kiedy maluchy wyruszyły na swój pierwszy spacer. Poznawaliśmy nasze miasto i najbliższą okolicę. Dotarliśmy do bardzo wysokiej wieży ciśnień na dworzec kolejowy i autobusowy. Spotkaliśmy przemiłego konduktora, który zapraszał do podróżowania koleją. Liczyliśmy pociągi i przyglądaliśmy się podróżnym. Zatrzymaliśmy się pod pomnikiem- krzyżem, który przypomina nam bitwę"Cud nad Wisłą". Dzieci zapamiętały tego dnia nazwę naszego miasta i nazwę kraju oraz zgodnie uznały,że u nas jest bardzo pięknie.

Kto ty jesteś? Teatr Arena z Białegostosku

Młodzi i zdolni aktorzy Teatru Arena z Białegostoku przybliżli dzieciom słowa POLSKA i patriotyzm. Usyszeliśmy piękny wiersz Norwida "Do kraju tego"i Wł. Bełzy "Katechizm polskiego dziecka". Zaśpiewaliśmy Mazurek Dąbrowskiego i szukaliśmy polskich krain, miast i rzek. Pojawił się też Smok Wawelski, który szukał czegoś do jedzenia...Niektórzy uwierzyli w tę legendę i naprawdę się bali...a smok w tym czasie posilił się owcą. Poznaliśmy też kroki polskiego tańca narodowego -poloneza.

Subscribe to Krasnale