Krasnale

Grupa Krasnale

Krasnale

Dzieci 3-letnie.

Nauczycielki: mgr Irena Wielgo-Kulbacka, mgr Anna Górecka, mgr Urszula Kołodziejska, mgr Anna Perzanowska

Muzyka zegarów- poznajemy fagot

Dzieciom też należy się dobra muzyka...Poznaliśmy zatem instrument dęty drewniany-fagot i nowe utwory. Oto nasz reperetuar: Fagot A.Vivaldi Koncert d-moll cz.IZ.Nowocki "Taniec robota", F.Burgmuller "Tarantela"oraz Fortepian D.Scarlatti Sonata C-dur, St. Moniuszko "Kurant", L.v Beethoven Menuet G-dur, L.Daquin "Kukułka", oraz piosenki śpiewane Pan Wahadło, Kogucik, Mój budik. Nasi wspaniali wykonawcy i muzycy to Bernard Łasecki- fagot, Małgorzata Gruca- fortepian, Agnieszka Kowalska- prelekcja i śpiew.

Teatrzyki dla dzieci

15.11.2017 o godzinie 9.30 dzieci z grup Krasnale i Pszczółki obejrzą sztukę teatralną pt  "Koziolek Matołek" w kinie Muza.

17.11.2017 o gozinie 13.00 dzieci z grup Zuchy, Motylki,  Biedronki obejrzą bajke muzyczną pt  "Pan Tenorek- błękitny balonik" w kinie Muza.Serdecznie zapraszamy nasze dzieci.

Zabawy stoliczkowe

Dotyczy grup: 

Ciekawe i różnorodne zabawy stoliczkowe służą rozwojowi dziecka. Ich wartości nie sposób przecenić ale trzeba pamietać, że doskonalą one koordynację wzrokowo- ruchową i tym samym przygotowują do nauki czytania i pisania. Rysowanki natomiast wspomagają sprawność manualną i doskonalą precyzję ruchów dłoni oraz uczą prawidłowego chwytu narzędzia pisarskiego. Zachęcajmy dzieci do wysiłku intelektualnego i dłuższego skupienia uwagi, tak niezbędnych w późniejszych latach szkolnych.

Malowany listek i nie tylko...

Dotyczy grup: 

W zabawie wszystko jest możliwe, listek może być niebieski a ziemniak i jabłko różowe...Jesienią warto szukać inspiracji w przyrodzie i w swojej wyobraźni...Nasze maluszki świetnie się spisały i wyczarowały świat po swojemu dając nowe kolory znanym rzeczom. Dodatkowo miały szansę wykonać stemple z ziemniaka, jabłek i gruszek, które zgromadziliśmy w kąciku przyrody. Zapraszamy wszystkich do jesiennych zabaw w stemplowanie w domowym zaciszu...z pewnością znajdziecie jeszcze listki i kilka ziemniaków w spiżarni.

Jestem sobie przedzkolaczek...

Dotyczy grup: 

Nasze dzielne i zdolne maluszki zaprezentowały swój pierwszy mini z okazji uroczystości "Pasowanie na przedszkolaka". Zebrani goście usłyszeli misiowe piosenki i misiowy wierszyk. Towarzyszem tych popisów były oczywiście najukochańsze misie. Potem dzieci zagrały z instrumentami perkusyjnymi znaną wszystkim melodię "Jestem sobie przedszkolaczek..."i zatańczyły do piosenki "My jesteśmy Krasnoludki". Gwoździem programu był znany przebój F.Sinatry w którym maluchy wywijały niczym fryga...Każdy przedszkolak został też dotknięty czarodziejskim ołówkiem na znak pasowania.

Program edukacyjny "Mamo, tato, wolę wodę!"

Nasze przedszkole bierze udział w kolejnej,

już 10. edycji programu edukacyjnego

MAMO, TATO, WOLĘ WODĘ!,

którego celem jest promowanie

zdrowych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych

oraz kształtowanie postawy proekologicznej.

Mobilne Planetarium

Oto nasze przedszkolaki w mobilnym planetrium.Pędzimy w niepowtarzalną podróż, w kosmos i podziwiamy Wszechświat. Poznajemy planety, gwiazdy i konstelacje oraz mitologiczne postacie ukryte na niebie... Planetarium to także nowoczesne narzędzie edukacji ułatwiające dzieciom rozumienie zjawisk astronomicznych. To wspaniała i ciekawa zabawa dostarczająca naszym dzieciom niezapomnianych wrażeń.

Ale pycha...

Dotyczy grup: 

Spójrze, jak dużo potrafią nasze trzylatki. Wystarczy kilka owoców i już można wyczarować wspólnie całą górę soczystej sałatki. Maluszki dowiedziały się, że w owocach siedzą ukryte witaminy i trzeba je zjadać codziennie. Dodatkowo każdy mały kucharz dokładnie umył swoje rączki i owoce, by potem kroić jak się umie. Wyszło pysznie...Mieliśmy tego dnia bogaty stragan owocowy, który liczyliśmy i wąchaliśmy. Jeden z owoców był bardzo egzotyczny i to na tyle, że musieliśmy jego nazwę sprawdzić w encyklopedii.

Jedzie pociąg...

Dotyczy grup: 

Nasz pierwszy spacer maluszki odbyły w okolice dworca kolejowego Mińsk Mazowiecki. Pociąg to bowiem lubiana przez wszystkich zabawka i piosenka. Dzieci zobaczyły pociągi pasażerskie do przewożenia osób, bagażu i przesyłek oraz pociągi twarowe, których zadaniem jest transport towarów. Miło też było tego dnia pobawić się w przeciwieństwa, jako że w słowach piosenki też one występują: szybko- wolno...oraz poszukać innych przeciwieństw w otaczającej nas rzeczyswistości.

Podwórkowe zabawy

Dotyczy grup: 

Podwórkowe zabawy cieszą się wśród dzieci szczególnym uznaniem. Nasze Krasnale poznają w  ten sposób nie tylko sprzęty rekreacyjne i zasady bezpiecznych zabaw ale przede wszystkim poznają uroki starych zabaw w kole wiązanym. Dużo radości sprawiło dzieciom wirowanie w kole z piosenką Kółko graniaste, Baloniku i Mam chusteczkę...Potem zbieraliśmy kasztany, kolczaste skorupki i listki oraz dreptaliśmy slalomem między okazałymi drzewami. Wiele frajdy sprawiła też dzieciom zabawa z liną i sprawdzenie swoich sił...Wszyscy zyskaliśmy pożądną porcję ruchu i uśmiechu.

Strony

Subscribe to Krasnale