Biedronki

Dzieci 5-letnie.

Nauczycielki: mgr Anna Dąbrowska, mgr Katarzyna Kałko

OGŁOSZENIE

W dniu 19.02.2019 o godz.17.00 odbędzie się zebranie z rodzicami. Porządek zebrania przedstawia sie następująco:

1.Zapoznanie rodziców z nowym programem 4parents- dziennik elektroniczny

2.Rekrutacja do szkół gr "0"

3.Rekrutacja do przedszkola na rok 2019/2020

4.Realizacja zadań w I półroczu roku szkolnego 2018/2019

5.Ankieta dla rodziców.

6. Zebrania w grupach z wychowawcami.

Rekrutacja do przedszkoli miejskich

W dniach od 11 marca od godziny 8.00 do 22 marca 2019 roku do godziny 15.00

będą przyjmowane w sekretariacie przedszkola

wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola

wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata

Karnawał 2019

W karnawale nasze przedszkolaki zawsze bawią się na balu. W tym roku powitał dzieci wesoły cyrk ze śmiesznym klaunem i rozgdaną papugą.Skoczne rytmy porwały wszystkich do wspólnej zabawy i tańca. Pląsaliśmy w parach w rytmie walczyka, w korowodach przy popularnych przebojach i solo prezentując swoje taneczne talenty. Maluszki ścigały się w bajkowych kapeluszach z piłką, czterolatki zamieniły się w pieski i goniły ile starczy tchu oraz składały zielonego węża. Pięciolatki miały cyrkową konkurencję: skok tygrysa przez ognistą obręcz oraz taniec wywijniec.

Gucio zaczarowany- Teatr lalkowy ze Starego Sącza

"Gucio zaczarowany" to piękna i pouczająca baśń dla najmłodzszych. Wykonali ją dla nas aktorzy z teatru lalkowego ze Starego Sącza. Tytułowy bohater Gucio jest chłopcem bardzo leniwym i nieposłusznym. Za swoje zachowanie zostaje zamieniony w muchę i nosi czerwoną czapeczkę. Widzą to zwierzęta i ptaki, które spotyka na swojej drodze. Od nich poznaje prawidła przyrody i świata. Dowiaduje się, z każda żywa istota ma na ziemi swoje zadania, nie wolno nikomu próżnować i żyć leniwie. Cała baśń kończy się dobrze, gdyż Gucio pojmuje swoje zachowanie i czerpie z nich naukę.

Eko edukacja: WODA

Do naszego przedszkola przypłynął bajkowy Głębinek. Był piękny, magiczny i bardzo duży...Byli z nim pracownicy PWiK, którzy przeprowdzili eko edukcję. Dzieci poznały, skąd bierze się woda z kranu, oglądając proste doświadczenie przyrodnicze. Nie zabrakło pytań i zagadek oraz nagród za tarfne odpowiedzi. Maluchy dowiedziały się też, że nie wolno zanieczyszczć wód i wyrzucać wszystkiego do zlewu i sedesu. Warto też pić wodę z kranu w nszym mieście bo jest czysta/ ostatni raport znajdziecie na stronie PWiK/.

Bal Karnawałowy

W dniu 15.stycznia 2019 o godz 9.15 odbędzie się Bal karnawalowy dla dzieci.Prosimy aby tego dnia dzieci miały stroje karnawalowe.

OPŁATY ZA PRZEDSZKOLE

DRODZY RODZICE !!!

OD 1 STYCZNIA 2019 ROKU PRZEDSZKOLE BĘDZIE PŁATNE Z DOŁU

DO 10-GO DNIA MIESIĄCA NASTĘPUJĄCEGO PO MIESIĄCU, KTÓREGO DOTYCZY ROZLICZENIE.

BĘDĄ PAŃSTWO PONOSIĆ KOSZT POBYTU I ŻYWIENIA DZIECKA

ZA KONKRETNĄ LICZBĘ DNI KORZYSTANIA ZE SWIADCZEŃ PRZEDSZKOLA.

Perypetie pluszowego misia- teatrzyk

"Perypetie pluszowego misia" przedstawił dzieciom teatr Arlekin z Białegostoku. To ciepła i humorystyczna opowieść o przyjaźni. Miś Hieronim nie był pięknym i nowoczesnym misiem z wielką kokordą. Długo czekał na sklepowej półce,by po wielu promocjach i obniżkach, trafić w ręce małej dziewczynki. Jego pluszowe serduszko biło wesoło, był szczęśliwy i kochany. Pewnego dnia jego los mógł się znowu odmienić...Miś drżał ze smutku, gdy w domu miały pojawić się nowe zabawki. Zwyciężyła jednak przyjaźń, a dzieci wiedzą, że należy szanować starych przyjaciół i stare misie.

ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

RADOSNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA