Aktualności

Jestem Polakiem- zajęcia patriotyczne w bibiotece miejskiej

Dotyczy grup: 

Patriotyzm do przywiązanie i miłość do swej Ojczyzny, do ziemi, obyczajów i kultury narodowej. Kształtowanie jej jest zadaniem doniosłym, bowiem przygotowuje nowe pokolenia Polaków, do odpowiedzialności za jej losy. Dla małego dziecka ojczyzna to także wieś, miasto, miejsce w któym mieszka, gdzie czuje się bezpiecznie, gdzie wszystko jest znajome i bliskie. To także przedszkole, koledzy, rodzina. Zajęcia zorganizowane przez bibliotekę miejską i oddział dla dzieci to wartościowa porcja wiedzy dla naszych podopiecznych.

Co robi piekarz?

Dotyczy grup: 

Piekarz to człowiek, który codziennie się trudzi, by piec chleb, bułeczki czy rogaliki dla ludzi. Maluszki dowiedziały się o tym niedawno poznając zawody użyteczne i potrzebne. Dodatkowo dzieci dowiedziały się, że produkty te robi się z mąki i jeszcze innych składników. Ażeby sprawdzić i utrwalić przyswojone wiadomości upiekliśmy pieczywo dla naszych przedszkolnych dla naszych laleczek. Smakowały im wybornie a i zabawa w sklep przybrała inny wymiar.

"Pisanki, kraszanki, jajka malowane..."

Dotyczy grup: 

Zapraszamy chętnych Rodziców dzieci z grupy "Zuchy" do wspólnego tworzenia ozdób wielkanocnych 21.03.2018 (środa) o godz. 13.00.

Konkurs "Czy znasz polskie legendy?"

NASZE DZIECI ZAJĘŁY III MIEJSCE

W MIĘDZYPRZEDSZKOLNYM KONKURSIE

"CZY ZNASZ POLSKIE LEGENDY?"

ZORGANIZOWANYM PRZEZ ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 1

W MIŃSKU MAZOWIECKIM

Spotkanie wielkanocnne

W dniu 28.03.2018 o godz. 10.30 odbędzie sie spotkanie wielkanocne na ktore zapraszamy pracowników , dzieci i rodziców. Spotkanie uświetni wystep gr Motylki pt "Tradycje Świąt Wielkanocnych".

Nasze osiągnięcia

Dotyczy grup: 

Po solidnych przygotowaniach wzięłyśmy udział w międzyprzedszkolnym konkursie "Czy znasz polskie legendy" organizowanym przez Przedszkole Miejskie Nr 2. Naszą placowkę reprezentowali Tomek Kowalik i Wiktor Podstawka z grupy Motylki. Chłopcy  zajęli trzecie miejsce. Gratulujemy!

Spacer obserwacyjny

Dotyczy grup: 

Spacer edukacyjny to pewna i skuteczna metoda wspierania dziecka w poznawaniu prawideł przyrody i świata. Odchodząc od tradycyjnych modeli nauki w systemie nazwijmy to "zamkniętych pomieszczeń", dajemy dziecku niepowtaralną szansę na gromadzenie własnych doświadzeń poznawczych i emocjonalnych. Dodatkowo możemy być przekonani, że takie formy zabawy są niezwykle bliskie naturze ciekawskiego dziecka i co warto dodać, są one dostepne każdemu. Co zobaczyliśmy na przedwiośniu w naszych pobliskich ogródkach? małe kwiaty przebiśniegów i całkiem spore już pączki na krzewach.

Nasze osiągnięcia

Dotyczy grup: 

Mamy swoje osiągnięcia poza przedszkolem. Z dumą informujemy, że Karolinka Osiak z grupy "Zuchy" zajęła III miejsce w konkursie plastycznym organizowanym przez Zespół Szkolno - Przedszkolny Nr 1. Gratulujemy!

Nasze osiągnięcia

Dotyczy grup: 

Miło nam poinformować, że również starszaki mają w swoim gronie plastycznie uzdolnionych. Gabrysia Majchrzak z grupy "Motylki", została wyróżniona w konkursie plastycznym " Zdrowie to podstawa a plastyka fajna sprawa". Gratulujemy!

Bębny afrykańskie- warsztaty z Adamem Szuchem

Daliśmy się porwać wspólnemu bębnieniu. Przez wspólne, porywające rytmy prowadził nas pasjonat muzyki i bębnów Adam Szuch. Bębny afrykańskie na których mogliśmy zagrać sprawiły wszystkim wiele radości, były też czymś w rodzaju terapii, bezpiecznym "wyładowaniem" stresu i złych emocji. Zyskaliśmy uśmiech i dużą dawkę dobrej energii.

Strony

Subscribe to Kanał strony głównej