Zapachniało pomarańczą- zabawy warsztatowe

Dotyczy grup: 

Dzieci czerpią wiele radości z zabawy, poszukiwań, eksperymentów i obserwacji. Ciągle też zadają pytania i poszukują na nie, podobnie jak naukowcy, mądrych odpowiedzi. Nasze maluchy kochają zabawy warsztatowe, bowiem mogą same działać, odkrywać i tym samym w urozmaicony sposób zdobywają wiedzę. Tym razem sprawdziliśmy, ile soku kryje się w czterdziestu dziewięciu pamarańczach i dwóch,  zielonych grejfrutach. Nasza przygoda z przyrodą( były owoce), techniką (były wyciskaczki do cytrusów i lejki) i kulinarią( poznaliśmy sposób przygotowania zdrowego soku) zaowocowała cennymi wnioskami. Oto co ustaliły dzieci: W owocach cytrusowych ukrywa się pyszny sok. Sok można przygotować samemu( czytaj z niewielkim udziałem dorosłych i drobnych sprzętów kuchennych). Owoce są smaczne i bardzo zdrowe. Każde owoce trzeba dokładnie umyć przed jedzeniem. Spostrzeżenia n-la: warto wyzwalać inicjatywę u dzieci bowiem uczą się szybciej i efektywniej. Warto wypróbowywać nowe pomysły, metody i formy, bo służą one dziecku. Warto zmieniać nawyki żywieniowe i dbać o zdrowie. Rodzice, warto zajrzeć do sali, gdzie bawi się wasze dziecko, bo można miło spędzić czas, patrząc jak mija jego dzień...czasami zdarzają się też niespodzianki...jest zdrowy soczek lub szalone maratony rysunkowe i zawsze czekają książeczki, których lubimy słuchać. W tym miejscu dziękujemy też tatusiowi Małgosi, który był naszym cierpliwym obserwatorem i detektywem od tropienia owocowych ciekawostek, oraz odważnym "testrem" dziecięcych wytworów kulinarnych. Dodamy też, że nasze zabawy zakończyliśmy degustacją soków i czytaniem wierszy z owocem w roli głównej, realizując tym samym pomysł pt. "Moda na zdrowie".