Wycieczka do Planetarium i Centrum Nauki Kopernik

Dotyczy grup: 

Obejrzeć Niebo nad Wisłą...bezcenne. Dzieci z grup Biedronki i Motylki zgłębiły tajemnice nieba podczas wizyty w planetarium. Tam na sferycznym ekranie mogły obejrzeć film 2D "Pod wspólnym niebem". Naszymi przewodnikami były stworki z ulicy Sezamkowej. Oglądaliśmy gwiazdy i najważniejsze konstelacje, wiemy też, że Ziemia jest okrągła i tutaj toczy się życie. W galerii Bzzz dzieci poznawały świat wszystkimi zmysłami i były prawdziwymi odkrywcami. Mogły wąchać, dotykać, burzyć i budować. Każdy sprawdził, co kryje się wewnątrz kalejdoskopu i samodzielnie szedł śladami zwierząt odkrywając je. Słuchaliśmy odgłosów przyrody w miejscach, gdzie tylko pozornie panuje cisza. Niektórzy zostawili potomnym odcisk dłoni. Naturalna ciekawość zawiodła dzieci do zabaw z wodą i sprawiła im olbrzymią frajdę. Łowiliśmy kolorowe kulki, kaczuszki, rybki i delfinki, strzelaliśmy z wodnego pistoletu i kręciliśmy młyńskim kołem. Przekładaliśmy cegły na wodnej tablicy i co najpiękniejsze, nikt się nie zamoczył. Suche zabawy polegały na majstrowaniu śrubami, układaniu olbrzymich klocków, szukaniu kryjówek zwiarząt , oglądaniu świata oczami węża i sprawdzaniu, jakie są ślimaki. Niektórzy mogli ułożyć magiczne drzewko według własnego pomysły oraz pobawić się magnesami. Zainteresowane dzieci wzięły udział w miniwarsztatach o wodzie i sprawdziły co utonie a co bedzie pływać. Dzieci samodzielnie wyciągały wnioski i stawiały wiele pytań. Odwiedziliśmy też Teatr Robotyczny i poznaliśmy fragmenty bajek Lema. Naszą wycieczkę zaliczymy do bardzo udanych, niezwykłych i pouczających. Dziękujemy też mamie Kajtka za pomoc podczas rezerwacji biletów.