Symbole mojego miasta i kraju

Dotyczy grup: 

Nasze maluchy to bardzo mądre i ciekawskie dzieci. Tuż przed świętami bawiły się wspólnie,gromadziły doświadczenia i poszerzały widomości dotyczące swojego miasta i kraju. Punktem wyjścia stały się znane i bliskie zabawy z piosenką "My jesteśmy Krasnoludki"oraz tańce do muzyki z rodzinnego miasta "Kapela Małego Stasia".Dzieci zajrzały do albumu o naszym mieście i rozpoznawały znane miejsca: pałac, park, muzem, dworzec, basen, swoje przedszkole, ważne budynki miasta oraz  rzeźbę patrona miasta świętego Jana Chrzciciela. Maluszki obejrzały i opisały flagę naszego miasta, by poddać ją twórczej metamorfozie. Potem wysłuchały w pozycji stojącej hymnu Polski/ i zachwyciły się śpiewem Igi, która znała tę ważną polską pieśń/. Opisały też godło i wysłuchały wiersza Cz. Janczarskiego "Barwy ojczyste". Stworzyły swoją flagę, zapamiętały jej kolory i nazwę państwa i miasta. Dzieci były radosne i zaciekawione tematem, zyskały garść niezbędnej wiedzy małego Polaka oraz pozytywną ocenę z ust dyrekcji i obecnych nauczycieli.