Straż miejska w naszym mieście

Dotyczy grup: 

Wdrażamy dzieci do dbałości o bezpieczeństwo własne oraz innych poprzez współpracę z instytucjami i formacjami mundurowymi, powołanymi do ochrony porządku publicznego. Pięciolatki odwiedziły Straż Miejską, by osobiście zobaczyć, jak trudna i odpowiedzialna jest praca stażników. Naszymi przewodnikami były pani Anna Kwiatkowska Z-ca Komnendanta oraz pani Anna Bogdańska- Gadomska ze strefy monitoringu. Dzieci dowiedziłały się, że strażnicy  w Mińsku- Mazowickim niustannie służą społeczności miasta i pracują na rzecz zapewnienia spokoju i porządku, kontrolują ruch drogowy w zakresie ustalonym w przepisach o ruchu drogowym, chronią obiekty komunalne i urządzenia uzyteczności publicznej oraz informują społeczność o stanie i rodzajach zagrożeń wspierając organy państowe i samorządowe. Stażnicy miejscy skutecznie zapobiegają też popełnianiu przestepstw i wykroczeń. Dzieci wiele się nauczyły i obejrzały jak wygląda umundurowanie strażnika miejskiego oraz niezbędne narzędzia jego pracy. Każdy mógł przymierzyć czapkę i zadawać pytania Pani A. Kwiatkowskiej, która znała odpowiedzi na wszystkie trudne pytania.Potem zajrzeliśmy na monitoring miejski, by okiem kamery zobaczyć nasze piękne miasto. Wszystkich urzekły wielkie monitory, wielkomiejski ruch i nasza pani Ania Książak, która grzecznie machała ręką do dzieci.Warto wspomnieć, że podczas tego spotkania, wdrożono dzieci do dbałości o bezpieczeństwo oraz zwrócono uwagę, jak samemu unikać zagrożeń. Każdy przedszkolak otrzymał odblaski, by chronić się po zapadnięciu zmroku.  Serdecznie dziękujemy za pouczającą i bogatą lekcję na żywo oraz za cierpliwość, olbrzymie pokłady wiedzy i pełny profesjonalizm.