Spacerkiem po mieście

Dotyczy grup: 

Dziś przeczytaliśmy bajkę o przebiśniegu i choć przedwiosenna aura jeszcze nie rozpieszcza nikogo, wyszliśmy na spacer. Sprawdziliśmy, co znaczy duże zachmurzenie bez deszczu, przeskakując poranne kałuże. Znaleźliśmy kolorowe kwiatki na wystawie sklepowej i policzyliśmy je. Poznaliśmy też piękny mural z Piłsudskim i zachwycaliśmy się nowymi budynkami naszego miasta. Znaleźliśmy po drodze krzew foryscji przygotowany do wiosny. W samym centrum miasta powoli terkotał piękny czerwony traktor zapakowany suchą trawą, która właśnie przeszła postrzyżyny. Nieomieszkaliśmy zerknąć na nasze piękne, mińskie Kino Muza i na najstarszą podstawówkę potocznie zwaną "Kopernik". Przed Muzeum Ziemi Mińskiej ruszyła już fontanna, by umilić czas przechodniom, spacerowiczom i nam.