Rośliny z naszego ogródka

Dotyczy grup: 

Pewnego razu o poranku zaprosiliśmy nasze dzieci do zabawy z zapachami. Pewne zapachy były dla nich przyjemne inne nie. Wzbogaciliśmy naszą zabawę z zapachami i z elementami integracji sensorycznej o możliwość spróbowania naszego zielonego materiału i oglądania pod lupą. Ta zabawa może świetnie poprawić koncentrację na zadaniu i zapachu, działa pobudzająco lub wyciszająco oraz zmniejsza napięcie psychoruchowe. Dodatkowo łatwo bawić się tak także w domu, w ogródku a nawet w sklepie. Możliwości jest naprawdę wiele i wszystko zależy o waszej pomysłowości. Możecie zamknąć też ulubione zapachy dziecka w słoiczku nasączając chociażby waciki olejkiem lub chowając skórkę z cytryny czy pomarańczy. Niektórzy mogą pokusić się o zasuszenie ziół lub zakmnięcie w słoiku goździka czy ziela angielskiego. Tak czy inaczej życzymy wam wszystkim udanej zabawy z zapachami i zmysłami.