Poznajemy nasze miasto

Dotyczy grup: 

Tegoroczna jesień zachwyca nas ciepłem i słońcem dlatego chętnie wybieramy się na spacer, by poznawać nasze miasto. Dla niektórych z dzieci to cenne doświadczenie bo oprócz zachwytu nad pięknem miasta mogły skosztować marszruty na własnych nogach. Zobaczyliśmy dziś najnowszą i centralną część miasta z mińskim urzędem i kompleksem nowoczesnych przeszkolnonych budynków oraz budynek zabytkowej poczty przy ulicy Warszawszkiej. Spacerowaliśmy po dziedzińcu MDK i słuchaliśmy pluskania fonntanny. Odpoczywaliśmy na wygodnej ławeczce i słuchaliśmy ptaków a także przyglądaliśmy się innym ludziom, którzy wypoczywali w parku. Odnaleźliśmy głaz narzutowy z biało- czerwoną opaską, który jest pomnikiem mińskich harcerzy z Szarych Szeregów. Zerknęliśmy na naszych rówieśników z PM5 i PM3, którzy bawili się na podwórkach. Nie omieszkaliśmy też przejść obok budynku KPP Mińsk Mazowiecki. Dzieci orzekły, że nasze miasto jest piękne i duże.