Patriotycznie i wzruszająco

Dotyczy grup: 

W listopadzie odbyła się u nas niecodzienna i wzruszająca uroczystość z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości Polski. Obecni byli sami zacni goście: burmistrz miasta Marcin Jakubowski, Andrzej Partyka z MZM, kierownik bibioteki miejskiej, zarząd rady rodziców, rodzice i nauczyciele. Nasze pięciolatki dumnie i z przejęciem recytowały najpiekniejsze wiersze o Polsce i śpiewały żołnierskie piosenki. Zobaczyliśmy niezwykły taniec z szarfami symbolizujący budzącą sie wolność i Polskę oraz narodowy taniec polonez. Burmistrz nie szczędził pochwał naszym przedszkolakom i uznał, że uczciliśmy święto niepodległości w sposób niezwykły, wzruszający i patriotyczny. Spodobał mu się też ułański taniec na konikach oraz pamiątkowy obrazek namalowany przez nasze dzieciaki. Nagrodził też dzieci specjalnymi historycznymi książkami. Nad całością czuwały mgr Joanna Juszczak i mgr Natalia Adamiak, akompaniament Tatiana Żarek, dekoracje mgr Anna Książak oraz najdzielniejsi tego dnia aktorzy, dzieci z grupy MOTYLKI.