Owoce, warzywa i nie tylko- Top Market Mińsk Mazowiecki

Dotyczy grup: 

Rozmyślając o wartościowym jedzeniu: owocach, warzywach, razowym pieczywie, rybach, nabiale czy sokach, warto wybrać się z dziećmi do sklepu spożywczego. Trzeba sprawdzić na żywo, czy dzieci znają zdrowe produkty, by także w ten sposób zachęcić je do spożywania ich, by propagować zdrowy tryb życia. W naszym najbliższym i świetnie zaopatrzonym sklepie TOP MARKET znaleźć można wszystko, czego potrzebujemy, by spełnić kryterium zdrowy i świeży produkt. Najdłużej zatrzymaliśmy się przy owocach i warzywach. Dzieci rozpoznały prawie wszystkie warzywa/ trudno było tylko z batatem i burakiem/. Świetnie poszło też nazywanie owoców, tutaj wszyscy byli znawcami a najwięcej uznania zyskały w gustach dzieci, nasze polskie jabłka i gruszki/ włochaty kokos też został rozpoznany/. Nie ominęliśmy też bogato zaopatrzonego stoiska ze świeżymi rybami, pieczywem, sokami i nabiałem. Zajrzeliśmy do mrożonych warzyw i owoców, bo tam też skrywają się witaminy. Przeszyliśmy obok półek ze słodyczami i innymi przekąskami. Uznaliśmy, że można je czasem, ale rzadko zjeść, np na urodziny. Kupiliśmy sobie gryczane i ryżowe wafelki, bez cukru i soli i zjedliśmy je w plenerze. Posumowując naszą edukacyjną zabawę dodamy, że sklep Top Market, jest zawsze świetnie zaopatrzony, a co więcej pracują w nim najlepsi, najbardziej pracowici i niezwykle uprzejmi sprzedwacy. Dziękujemy za wspólne spotkanie i z pewnością tam jeszcze zajrzymy.