Opowieść o drewnianych domkach

Dotyczy grup: 

Drewno to najstarszy materiał używany przez człowieka. Ma wiele zastosowań, od budowli po zabawki...Takimi słowami rozpoczęliśmy naszą niezwykłą opowieść o drewnianych domkach na zajęciach warsztatowych. Ich autorem był Pan Witowski- tata Marysi i Franka ( to nasi milusińscy i zdolni absolweni). Podczas oglądania drewnianych klocków dzieci zauważuły, że drewno ma swój specyficzny zapach,( to zasługa olejków eterycznych i żywic, które z biegiem lat zanikają), rysunek( słoje i sęki) oraz kolor. Niezwykle fasynujące i absorbujące było dla dzieci malowanie domków różnej wielkości. Nad naszym tworzeniem czuwali Marysia, Franek i ich tata. Było wiele wspomnień, śmiechu i oczywiście malowania. Nie obyło się bez drewnianych prezentów: szkrzynki na skarby i oryginalnego drzewka. Dziękujęmy za to niezwykłe i cenne spotkanie.