"Nasza Niepodległa"koncert na trąbkę

Trąbka to najbardziej popularny instrument dęty blaszany. Przedszkolaki poznały jej budowę i brzmienie na koncercie Nasza Niepodległa. Wysłuchaliśmy, jak można zagrać na niej sygnały wojskowe i jak pięknie brzmi przy akompaniamencie pianina. Oto utwory zagrane dla dzieci: Bogurodzica/ najstarsza polska pieśń religijna i utwór pełniący rolę hymnu Polski/, H. Purcell" Dźwięki trąbki", "Krakowiak kosynierów"," Hej strzelcy wraz","Warszawianka"/ pieśń/ marsz"Mały rekrut", M.K.Ogiński polonez "Pożegnanie ojczyzny". Dzieci uslyszały też śpiew: "W domu ojczystym", "Chcę być doboszem", "Kasztanka" w wykonaniu pani Agnieszki Kowalskiej. Naszymi muzykami byli pan Janusz Leszczyński/ trąbka/ i Pani Małgorzata Gruca/ fortepian/.