Koncert na trąbkę i fortepian "Warszawskie pomniki"

Stwarzamy naszym maluchom wiele okazji do słuchania i przeżywania muzyki. Jesienny koncert na trąbkę i fortepian miał dla wszystkich szczególne znaczenie, bowiem była to muzyczna wędrówka po stolicy Polski. Dzieci wysłuchały klasycznych utwotów i przeniosły się myślami pod znane warszawskie pomniki: "Preludium deszczowe" Chopina- pomnik w Łazienkach Fryderyka Chopina, pomnik Króla Zygmunta III Wazy- "Trumpet Voluntary" J.Clarke, figura Matki Boskiej Pasawskiej-pamiątka zwycięstwa króla Jana III Sobieskiego w odsieczy wiedeńskiej "Taniec z szablami"A.Chaczaturian. Maluchy obejrzały też zdjęcia na dużym formacie pomników: Mikołaja Kopernika, B.Prusa, Grób Nieznanego Żołnierza- symbol poległych w walce o niepodległość oraz Syrenki na Powiślu. Dzieciom podobały się także legendy o Bazyliszku i Syrence, a nam podobała się Zuzia Góras bo jako jedyna rozpoznała na fotografii postać Chopina i króla Zygmunta.