Jak pomagamy zwierzętom w zimie?- zajęcia otwarte z rodzicami i nauczycielami

Dotyczy grup: 

Spotkanie z bajkowym profesorem- przyrodnikiem uświadomiło dzieciom, że zima to trudny czas dla zwierząt leśnych. Zagadki słowne, wzrokowe i dotykowe dały dzieciom szansę utrwalenia wiedzy przyrodniczej. Sarenka, dzik i zajączek oraz wróbelek/ z teatrzyku sylwet/ opowiadały pięciolatkom, jak trudno żyje się zimą w lesie. Dzieci zrozumiały potrzebę niesienia pomocy  zwierzętom leśnym i ptakom, odpowiadając tym samym na ich prośbę zawartą w liście. Potem każde z dzieci wzięło udział w przyrodniczym quizie, dotyczacym przyrody i zwyczajów zwierząt. A  Pan Dzik, który wyszedł spod rąk dzieci, miał piękną szczecinę i ryjek. Barwna ściana wypełniona ilustracjami zwierząt zamieszkującyhc polskie lasy sprawiła dzieciom wiele radości i z pewnością ubogaciła tą zabawę. Dziękujemy też wszystkich dzieciom i ich rodzicom, za pomoc w dokarmianiu naszych leśnych przyjaciół. Skrzynka marchwii, jabłek i siana trafiła już następnego dnia do paśnika i z pewnością ucieszyła sarenki, dziki, zające i ptaki/ one dostały ziarna zbóż/. Dziękujemy też naszym mądrym i uczynnym absolwenkom Gabrysi i Karolci oraz ich rodzicom za dostarczenie karmy do paśnika w rejonie Rudki, obwód 409, Nadleśnictwo Mińsk Mazowiecki.