#Szkoła pamięta- akcja MEN

17-11-2022
Aktualności » #Szkoła pamięta- akcja MEN

#Szkoła pamięta- akcja MEN

Już po raz czwarty nasza placówka i nauczyciele przystąpili do akcji MEN „Szkoła pamięta”. Pokazaliśmy, że PAMIĘTAMY i podobnie, jak w ubiegłych latach upamiętniliśmy, zapalając symboliczne znicze, ważne wydarzenia i postaci historyczne. Dzielimy się z Wami tym zrealizowanym przez grupy dzieci pięcioletnich przedsięwzięciem #Szkoła Pamięta, by zwrócic uwagę dzieci i młodych rodziców na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, a szczególnie tych, którzy są związani z historią naszego regionu i społeczności. Przepiękny cytat z narzutowego głazu i pomnika harcerzy Szarych Szeregów: "Trzeba było umierać, by Polska mogła żyć" każdy rozumie. Przeszliśmy też pod mural Janka Paruzela ps. Wilk a potem także słuchaliśmy żołnierskich piosenek.